Berkel Elektromos Szeletelők - Berkel szeletelők
Prémium kézi és elektromos szeletelők kisebb és nagyobb igényes konyhákba, ahol figyelnek minden részletre a tálalásnál is. Hajszálvékony szelet a legjobb szárított sonkából, szalámiból vagy egyéb felvágottakból. A profi szeletelő használaton kívül méltó dísze a konyhának és a pultnak!
1898-ban, amikor William Van Berkel elkészítette az első szeletelő gépet, azért, hogy kevésbé fárasztó és egyenletesebb legyen a húsok szeletelése, biztosan nem gondolta, hogy néhány évtized múlva egy elismert és minőségéről híres nemzetközi márkanév lesz. A találmány azonban valódi szükségletet elégített ki, és tényleges haszonnal járt a henteseknek. Nem sokkal később már öt kontinensen értékesítették a Berkel szeletelőket. Mindössze egy év elteltével már működött a gyár és több mint 100 gépet értékesítettek a holland piacon és hatszázat a következő évben. (...) Ekkor még mindig csak Hollandia ország határain belül értékesítették a gépeket de Van Berkel ötlete, ez az igazán ragyogó és forradalmi megoldás sokkal többet érdemelt.
Nagyon gyorsan nőtt a kereslet a "Berkel" szeletelőkre a külföldi piacokon is. A "Berkel" elnyerte sorra nyerte a hivatalos elismeréseket is, amelyeket nagy nemzetközi vásárokon szerzett. Az évek során az Észak-Hansa Vásárokban (1904), Hamburgban (1907), Düsseldorfban (1908), Lyonban (1913), San Franciscoban (1916) és Párizsban (1937) aranyérmet kapott. Az első világháború idején a Van Berkel gyár szintén épített belsőégésű motorokat, esztergákat és repülőgépeket a holland hadsereg számára, de hamarosan újrakezdte a szeletelő gépek és mérlegek gyártását. Első mérlegüket 1929-ben készítették.
A megnövekedett nemzetközi igényeket a rotterdami gyár nem tudta teljesíteni, így további gyárak épültek: Dánia (1905), Svédország, Belgium és Svájc (1909), Egyesült Államok, Dél-Amerika, Norvégia, Németország és Franciaország (1911), Anglia (1913), Ausztria, Csehszlovákia és Olaszország (1924) (1929), Spanyolország és Portugália (1939). A második világháború pusztítása a Berkel gyárakat erősen érintette. A háború utáni újrakezdést segítette a vásárlók márkába és minőségébe vetett bizalma.
A különböző Berkel-gyárak napi gyártási mennyisége meghaladja az ezer darabot.